- Nedsat pris
Grøn skulderline
Halsbånd grøn
Galge enkelt 5
Klokke
2 tonet hundefløjte m læderrem
Et tonet fløjte
Sikkerhedsbånd KRAFTIGT
alt passer sammen
GT står for Grand Tour – god tur med hunden.
*WEBBING I GRØNT OG ORANGE SIKKERHEDSFARVE TIL HUND OG JÆGER
Smutters siden 1982 - er udviklet af jægere, hunde, hundeelskere og menneskeelskere gennem dagligt brug. En Smutterline holder let 30-40-50 år og masser er i brug hver dag. Tradition, kvalitet og nytænkning med f.eks. vildtslæbet til vildsvinejagt i Sverige. Vi er efterlignet masser af steder men vor kvalitet kan man ikke efterligne, udtaler Putzi Szabad, der siden hvalp har gået med Smutters - best i test.
Linerne fabrikeres i hånden i Danmark, specielt designet til jagt og brugshunde, med kombinationer der er helt unikke.
www.JagtDanmark.dk sælger alle produkterne via nettet, og gennem distributører i hele verden. 5 års brudgaranti, 5 tons trækkraft på linerne.
Mest kendt er skulderlinerne med 3 unikke indstillinger, hertil halsbånd, klokker, galger, fløjter og trækremme til vildt i 5 tons webbing grøn eller orange. Alt i Smutters Hundeudstyr kan kombineres med karabinhager, koblinger til 28 praktiske brugsting.
Grøn skulderline
Halsbånd grøn
Galge enkelt 5
Klokke
2 tonet hundefløjte m læderrem
Et tonet fløjte
Sikkerhedsbånd KRAFTIGT
alt passer sammen